een zonovergoten editie
Traditiegetrouw ging op 1 mei een nieuwe KRINGELING van start: een culinaire wandeltocht vertrekkende van het Ontmoetingscentrum van Sint Goriks. Opvallend: het super weer zorgde ervoor dat heel wat deelnemers per fiets toekwamen. Bij de startplaats werden de deelnemers vanaf 10 uur reeds verwend met koffie en een koffiekoek. De wandeling vertrok langs landelijke wegen richting Strijpen. Op de splitsing van de Molenhoek met de Bekweg bleek een richtingwijzer verdwenen te zijn waardoor een aantal wandelaars extra kilometer in de benen hadden. Gelukkig kon voor het grootst aantal wandelaars het euvel hersteld worden en werden er ter plaatse twee nieuwe richtingwijzers geplaatst: bij het ophalen van de pijltjes op 2 mei bleek dat er weeral een ervan verdwenen was: wie houdt zich daar nu mee bezig?
Het aperitief met bijhorend hapje werd geserveerd in de schaduw van de bomen rond het voetbalplein van Racing Strijpen (met dank voor het gebruik). Van daar is het maar een boogscheut naar het OC Strijpen waar genoten werd van een heerlijke barbecue, met vakkennis bereid door traiteur David uit Grotenberge.
Via de kerk van Strijpen ging het richting Antoniuskapel waar het dessert aangeboden werd en de deelnemers ook een flesje water kregen, zeker broodnodig bij de hoge temperaturen. Het was nog een flink eind stappen onder de blakende zon, ongetwijfeld de oorzaak dat heel wat stappentellers de draad kwijt geraakten: sommigen spraken van een totaal van 13 km, dan weer 14 en zelfs 16 km. Wij hebben het meermaals gecontroleerd en de enige juiste afstand was 11,849 km. Toegegeven: het laatste stukje was klimmen maar dat is nu precies het eigene van de Vlaamse Ardennen, zeker als je probeert gewone wegen te vermijden om te genieten van de natuur. Terug in het OC Sint Goriks was er terug koffie met mattentaart en heel wat Kringskes op de tonen van de Sterries met een gastoptreden van voorzitter Peter De Bie. Een vermoeiende, bloedhete maar heel mooie en smakelijke dag!